Καλώς ήρθατε

Αγαπητοί εκπαιδευόμενοι και Αγαπητές εκπαιδευόμενες,

Αγαπητοί φίλοι και Αγαπητές φίλες του ΣΔΕ Καλλιθέας,

Σας καλωσορίζω με χαρά στην επίσημη ιστοσελίδα του ΣΔΕ Καλλιθέας όπου μπορείτε να ενημερωθείτε εύκολα και γρήγορα για τις ανακοινώσεις, τις εγγραφές, τις δράσεις, τις εκδηλώσεις και γενικότερα για τη λειτουργία του ΣΔΕ Καλλιθέας, σύμφωνα με τις αρχές και τις αξίες της Εκπαίδευσης Ενηλίκων. Το ΣΔΕ Καλλιθέας είναι ένα δημόσιο ανοιχτό σχολείο που προσφέρει τη δυνατότητα σε ενήλικες να ολοκληρώσουν τις σπουδές τους στο Γυμνάσιο μέσα σε 2 έτη. Είναι μια εκπαιδευτική δομή που λειτουργεί με βιωματικές – συμμετοχικές μεθόδους διδασκαλίας προσφέροντας ένα ελκυστικό περιβάλλον μάθησης. Είναι μια δεύτερη ευκαιρία στην Παιδεία να αγκαλιάσει κάθε ενήλικο που με περισσή δύναμη έρχεται και πάλι στο σχολείο! Εδώ στο ΣΔΕ Καλλιθέας θα είμαστε κοντά σας με κάθε σεβασμό που σας αξίζει!

Εύχομαι η περιήγηση στη νέα ιστοσελίδα του ΣΔΕ Καλλιθέας να ικανοποιήσει κάθε επισκέπτη και να συνεισφέρει στην εικόνα ενός σύγχρονου εξωστρεφούς και τεχνολογικά προηγμένου σχολείου ενηλίκων.

Καλή περιήγηση!

Η διευθύντρια του ΣΔΕ Καλλιθέας