Αίτηση Εγγραφής

Τα Σχολεία Δεύτερης Ευκαιρίας (ΣΔΕ) δίνουν την ευκαιρία σε ενήλικες 18 ετών και άνω, οι οποίοι δεν έχουν ολοκληρώσει την εννιάχρονη υποχρεωτική εκπαίδευση, να συνεχίσουν τις σπουδές τους και να αποκτήσουν τίτλο ισότιμο με το απολυτήριο του Γυμνασίου (νόμος 2525/97). Οι αιτήσεις εγγραφών για το ΣΔΕ γίνονται όλη τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς και αφορούν τη φοίτηση της επόμενης σχολικής περιόδου. Οι υποψήφιοι που επιλέγονται να φοιτήσουν στο ΣΔΕ ενημερώνονται τηλεφωνικά.

Οι επιλογές γίνονται από αρχές Σεπτεμβρίου μέχρι 10 Οκτωβρίου. Μπορείτε να επικοινωνείτε μαζί μας για πληροφορίες και για τα δικαιολογητικά εγγραφής στο τηλ. 210 9533008 ή μπορείτε να έλθετε στο σχολείο στη διεύθυνση Σωκράτους 167-169 και Μεγίστης, Καλλιθέα από 17:00 έως 20:40.

Μπορείτε να κατεβάσετε την αίτηση εγγραφής πατώντας εδώ.